Gönül Dicle İpekçi Web Sayfaları

31 Mayıs 2014 Cumartesi

Cumartesi Sürprizi

     Yorucu bir haftanın ardından sonunda Cumartesi günü geldi. Havaların ısınmasıyla birlikte çocukların da artık okula gitme isteği azalıyor. Bu hafta sonu çocuklar yine bisiklete binmek istediler. Ancak boyları uzadığı için artık eski bisikletlerimiz bize küçük geliyordu. Yağmurun dinmesini de fırsat bilip, bisiklet almaya gittik  Her gün saat 16.30 da okuldan aldığım çocuklarımın ders çalıştırabilme nedeniyle pek fazla dışarıya çıkarmadığı söylersem inanın malesef. Çünkü zaman artık iki çocuğun eğitimi için bana yetmiyor. Dolayısıyla uzun zamandan beri oyalamaya çalıştığım bisiklet konusu aslında çocuklarım için önemli.  Çünkü hem özgürce hareket etmelerini hem de gün içinde sıkılmadan kendilerine yetmelerini sağlıyor.
     Bisikleti çocuklar yine rengine göre seçtiler. Okulun kapanmasına aslında daha iki hafta var ama kıramadım aldım. Ben ödemeyi yaparken çocuklar beni birbirlerine sarılarak sevinçle beklediler.

Sarmaş Dolaş

Çocuğun mutluluğunu görmek inanın bazen her şeye değiyor. Onların özellikle çok istedikleri bir şey aldığımız zaman ki sevinçleri gerçekten kayda değer.

Mutluluk 
Berke de, Görke de yeni bisikletlerine sonunda kavuştular. Arabayı alışveriş merkezinin otoparkında bırakıp ben hızlı tempoda yürüyerek onlar da yeni bisikletleriyle güle oynaya evin yolunu tuttuk. Eve geldiğimizde çocuklar, çocukların teyzesi ve yeğenlerimle hep beraber huzurlu bir aile yemeği yedik.
    Bir annenin en büyük mutluluğu çocuklarını mutlu görmektir. Güzel Cumartesi gününü keyifli çocuk kitaplarını hep birlikte okuyarak noktaladık. Onlar şimdi uyudu bende bitki çayımı alarak yaşadığımız bu güzel günü sizlerle paylaşmak istedim.

Herkese keyifli hafta sonları diliyorum.

Gönül Dicle İpekçi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder